Kullanıcı Adı : Şifre : Yeni Kayıt Şifremi Unuttum
Belgeseller
Cevşen-ül Kebir (Sesli)
Çıkmamış Albümler
Çizgi Filmler
Çocuklara Özel (Sesli)
Dualar
Enstrumental Müzik
Ezgiler
Filmler
Hadisler
Hatim-i Şerifler
İlahiler
Klipler
Komik Videolar
Kuran Ziyafetleri
Kütçe Arşiv Programlar
Mübarek Günler
Roman Kuşağı
Sohbetler
Şiirler
Tiyatrolar
TARİH : 2013-12-21 -- 19:13:31 tarihinde mahmut korkmaz tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : ısparta
tüm müslüman alemine selam olsun..


TARİH : 2013-06-19 -- 22:41:35 tarihinde HASANCAN tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : BATMAN
YARAB BİZLERE HAKKI HAK OLARAK TANIT HAKKA TABİ EYLE: YARAB BİZLERE BATILI DA BATIL OLARAK BİLDİR VE BATILDAN UZAKLAŞTIR. AMİN


TARİH : 2012-10-20 -- 14:42:57 tarihinde yunus bulut tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : izmir
esselamun aleykum abilerim kardeslerim rabbim hepimize hz.yusuf nefsi hz. eyup sabri hz.muhammed (sav ) sadakati guzelligi versin ki bu dunyada ona layik kullar olabilelim


TARİH : 2012-08-04 -- 22:09:37 tarihinde MÜCAHİT KESKİNER tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : şanlıurfa
allah razı olsun s.a


TARİH : 2012-07-08 -- 10:32:41 tarihinde mahsum ölmez tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : diyarbakır
çok güzel ama bende kayıt olmak istiyorum


TARİH : 2012-06-14 -- 23:31:44 tarihinde hüseyin can geweri tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : geweri(yüksekova)
Es selamu eleykum ve rehmetullahı ve berekatuhu allah hepinizi cennetine atsın inşaallah yüksekovanın imanlı gençlerinden selam olsun hakka lebbeyk diyenlere selam olsun mazlumun yanında olanlara selam olsun ben allahın taraftarıyım diyenlere selam olsun şeytanın askerlerine karşı olanlara


TARİH : 2012-06-14 -- 15:48:14 tarihinde ramazan askan tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : d.bakır
s.a sistemimiz herkeze hayırlı olsun şuanda ceza evinde bulunan tüm müslaman kardeşlerimizin allah yar ve yardımcıları olsun ve selamün alleyküm


TARİH : 2012-06-07 -- 16:16:57 tarihinde masallah demirel tarafından gönderildi...
Ülke : Fransa
Şehir : marsilya
selamun alekum ben uye olmak istiyorum bu konuda bilgilendirirseniz Allah yar ve yardimciniz olsun s.a


TARİH : 2012-05-26 -- 18:57:51 tarihinde burhan baştimur tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : muş
ben tüm ilahilerinizi çok beğendim devamı inşallah olur


TARİH : 2012-05-15 -- 15:06:20 tarihinde Ensar GÜNDÜZ tarafından gönderildi...
Ülke : Türkiye
Şehir : Van
Selamualeykum...

İslam adına yayınlanan bu site de ezgiler ve ilahiler bölümünde gerçekten çoğu yerde bulnmayan müzikler var... Bu önemseyişini tebrik ediyorum.
Bakın dinimiz kemale ermiş durumda ve güzeller güzeli bir din karşımızda... ve lütfen sizden ricam bu dini ezdirmeyelim kaybetmeyelim karanlığa gömmeyelim lütfen...

Herşey İçin Teşekkürler...YENİ MESAJ EKLE
MESAJLARI OKU
Lütfen Bir İl Seçiniz
 
ISTANBUL
Dergiler (17)
E-Devlet (40)
Faydalı Linkler (40)
Gazeteler (32)
Radyolar (5)
Resmi Kurumlar (0)
Televizyonlar (20)
Bugün Üye Olan 0
Toplam Üye 1944
Bugün 351
Toplam 7266574
En Fazla 30041
Ortalama 3016
12--2-15-0 tarihinde, 15:13 saatinde eklendi
İSLAMİ CEMAAT VE HAREKETLERE ÇAĞRI
İslami Cemaat ve Hareketlere Çağrı’ başlığıyla, bütün Müslümanları ilgilendiren önemli bir çağrıda bulundu. İşte söz konusu yazının tam metni. “Öyle bir fitneden sakının ki, sizden sadece zulmedenlere isabet etmeyecektir. Biliniz ki gerçekten Allah, azabı çok şiddetli olandır.” (Enfal 25)

İslam ümmeti olarak uzun bir süredir tarihin kötü bir dönemini yaşadık. Bundan kurtulma adına İslam coğrafyasının birçok yerinde gerek ferdi ve gerekse cemaat olarak hizmet edilmiş, kıyam hareketleri başlatılmış, büyük acılar yaşanmış ve buna mukabil Müslümanlar kıyımlardan geçirilmiştir. Tam olarak istenilen olmamışsa bile bu gayret, çalışma ve çıkışların sonucu olarak bu gün elhamdülillah güzel gelişmeler de olmaktadır. Ancak Müslümanların ufuklarında her ne zaman bir kurtuluş ışıltısı belirirse, şeytan ve avanesi, bu beliren nuru söndürmek için fitneye sebep olan unsurlara sarılmakta ve ümmetin bütün umut ve beklentilerini boşa çıkarmak istemektedirler.

Bugün İslam ümmeti, –son bir asırlık dönemde yakalayamadığı–bir başarı trendi yakalamış ve Allah (c. c)’ın lütuf ve inayetiyle küfür ve tuğyanın bütün plan ve desiselerini boşa çıkarmıştır. İslam coğrafyasının önemli bölgelerinde dünya istikbarının hesaplarını alt üst etmiş, zalimlerin zulüm sistemlerini alaşağı etmişlerdir. İslam ümmetinin bu gelişmelerle bir nebzecik olsun yüzü gülmeye başlamışken, şeytan ve avanesi, Müslümanların umutlarını ve sevinçlerini kursaklarında bırakmak ve tekrar umutsuzluğa mahkûm etmek için zaman zaman yaptıkları ve birçok yerde muvaffak oldukları gibi yine fitne ateşini körüklemektedirler.

Kuşkusuz bu fitnelerin en etkili ve öldürücü olanları milliyetçilik, ulusal sınırları kutsayan bölgecilik, mezhepçilik ve tekfirciliktir.

İslam ümmeti ve coğrafyasının karşı karşıya olduğu sorunların temelinde bu unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar; kimi yerde milliyetçilik, kimi yerde mezhepçilik, kimi yerde tekfircilik, bazı yerlerde bunlardan ikisi, bazı yerlerde bunların tümü şeklinde kendisini göstermektedir.

Şu anda Kudüs, Afganistan ve Çeçenistan işgal altında ise, Somali’de, Irak’ta Pakistan’da Müslümanlar bir birlerinin kanını döküyorsa, Suriye’de günde onlarca, bazen yüzlerce Müslüman katlediliyorsa, Bahreyn’de, Patani’de, Moro’da Müslümanların başına gelenlerden dünya Müslümanları habersiz ise veya ilgisiz kalıyorlarsa, Guantanamo’da Müslümanlar yıllarca sorgusuz-sualsiz zindanlarda tutuluyorsa, despot yönetimler on yıllardır iktidarlarını sürdürüyorlarsa, kendi coğrafyamızda Müslüman Kürtler yüz yıla yakın inkar ve asimilasyon ile karşı karşıya kalıp Laik Kemalist Cumhuriyetin ilanından bugüne kadar yüz binlerce insanın kanı dökülmüşse ve halen dökülmeye devam ediyorsa tüm bunlar, yukarıda saydığımız bu dört fitne unsurunun neticesidir.

Bütün bu durumlardan kurtulmak için; Kuran ve Sünneti kendilerine ölçü alıp referans kabul eden yapıların, hareketlerin ve cemaatlerin kendilerinden beklenen duyarlılığı gösterip silkinmeleri, şartlarını zorlayarak bir araya gelmeleri, ümmeti bu halden kurtarmak için arayışa girmeleri, programlar ve çalışmalar ortaya koymaları gerekmektedir.

İslam coğrafyasının birçok yerinde işgal sürmesine ve Müslümanların birbirlerinin kanını dökmesine rağmen, günde onlarca, hatta bazen yüzlerce Müslüman’ın katledildiği Suriye, bu anlamda bütün bunların önüne geçmiş ve ümmetin öncelikli sorunu haline gelmiş olup, üzerinde ivedilikle durmak gerekmektedir.

Yönetim ve yapılarını milliyetçilik, bölgecilik, mezhepçilik ve tekfircilik unsurları üzerine bina eden ülkeler Suriye Müslüman halkını bu durumdan kurtaramazlar. Bütün amaçları saltanatlarını korumak olan müstekbir yöneticiler, ABD, BM, NATO ve onların kontrollerinde ve paralellerinde hareket eden uluslararası kurumlar Suriye’yi bu durumdan kurtaramazlar. Bu iş bunlara havale edilirse Müslümanların kanları oluk oluk akmaya devam edecektir.

Bugüne kadar birçok hareket, yapı ve cemaatin bu konuda açıklama ve tavırlarını ortaya koyucu beyanları olmuştur. Bu açıklama ve tavırların doğruluk ve yanlışlıklarına bakmaksızın şunu diyebiliriz ki, bugüne kadar yapılanlar ve ortaya konulanlar yetersiz olup, Müslüman Suriye halkının derdine derman olacak somut bir neticeye ulaşmadığı da ortadadır.

Fas, Tunus, Cezayir, Mısır ve Malezya’dan Endonezya’ya kadar, Türkiye’den Irak, İran, Pakistan’a kadar İslam coğrafyasında Kur’an ve sünneti kendisine referans almış ve aldığını ilan eden hareket, yapı ve cemaatlerin, HAMAS ve Lübnan Hizbullah’ının öncülüğünde bir yerde bir araya gelip Suriye olayları üzerine bir noktada buluşarak, ortak bir karar almaları ve bu kararı görevlendirecekleri bir heyet vasıtasıyla taraflara iletip Müslüman Suriye halkını bu halden kurtarma teşebbüsünde bulunmalarını istiyor ve bu talebimizi buradan ilan ediyoruz.

Eğer şartlarımız el verseydi, böyle bir buluşmaya kendi coğrafyamızda ev sahipliği yapmayı da çok arzulardık. Zor şartlar altında olmamıza rağmen böyle hayırlı bir girişime sonuna kadar destek oluruz.

Rabbimizden dileğimiz Müslümanların Kuran ve Sünnet çizgisinde, hayırlı amellerde yardımlaşarak birlik ve beraberliklerini güçlendirip ümmetin izzet ve kurtuluşuna vesile olmalarıdır.
 
Allah'a emanet olun, Allah yar ve yardımcınız olsun. Bizleri dualarınızdan eksik etmeyin.
 
Kardeşiniz Edip GÜMÜŞ 

15-06-2012 12:13 Özel Haber 0 Yorum 393 Okundu Yazdır
  YORUM YAZ
Diğer Haberler
Objektif olmak,Taraf olmak
EHLİ BEYT KİMDİR?
İman nedir?
Paralel örgütün infaz timi
Hizbullah Cemaati: Müfterileri Allah'a Havale Ediyoruz
Roboski; Yarım Kalan Bir Tebessüm...
Kur’an-ı Kerim’e Göre Diyalog
İBADET NEDIR?
Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan
Domuz mutfağa girdi
Hoşgörü ve Diyalogun Önemi
Kerbela Olayı
Bediüzzaman kimdir?
İSLAMİ CEMAAT VE HAREKETLERE ÇAĞRI
İSLAMİ CEMAAT VE HAREKETLERE ÇAĞRI
Yesrip.com - Doğru Yerdesiniz... © 2012 Tüm Hakları Saklıdır Tasarım & Yazılım
Networkbil.net