04-12-2013 tarihinde, 16:20 saatinde eklendi
Hizbullah Cemaati: Müfterileri Allah'a Havale Ediyoruz
Hizbullah Cemaati: Müfterileri Allah'a Havale Ediyoruz
Hizbullah Cemaati, bir basın bildirisi yayınlayarak Gülen Gurubuna bağlı medya kuruluşlarının kendileri hakkında ortaya attığı iddialara yanıt verdi.

Gülen Grubuna bağlı Zaman ve Bugün Gazetesi’nin sürmanşetten verdiği “Hizbullah'ın Dersane Emri” başlıklı haberi üzerine Hizbullah Cemaati cevab ve uyarı mahiyetinde basın bildirisi yayınladı.

Hizbullah Basın Bürosu aracılığı ile haber merkezlerine gönderilen basın bildirisinde son on yıldan fazladır Gülen cemaatine bağlı basın–yayın grubunun Hizbullah Cemaati üzerinden hedeflerine varma amacına yönelik maksatlı haber ve karalamalar olduğu vurgulandı.

İşte haber merkezlerine mail olarak gönderilen o bildirinin tamamı..

"Bismillah

Bugüne kadar gazete haberlerine ve köşe yazılarına yönelik özel olarak cevap niteliğinde bir şey yazmadık ve yazma gereği de duymadık. Zira Türkiye basının köşe başlarını tutan bir kısım çevre ve şahısların Hizbullahi Müslümanlar hakkında; doğruyu ortaya koyma, doğru bir tespiti okuyuculara ve kamuoyuna sunma gibi bir endişeden çok, tek yanlı ve taraflı bir tutum içinde olduklarını biliyoruz.

Türkiye’deki dershane tartışmaları ve bunun eğitim sistemine olumlu–olumsuz etkileri ile ilgili tartışmalara girmiyoruz. Ancak Zaman ve Bugün Gazetesi’nin sürmanşetten verdiği “HİZBULLAH’IN DERSHANE EMRİ” başlıklı haberi, bizi bu açıklamayı yapmaya sevk etti.

Bizim üzerimizden hedeflerine varma amacına yöneliktir

Bu haber, son on yıldan fazladır Fethullah Gülen Hoca cemaatine bağlı basın–yayın grubunun bizimle ilgili yaptıkları ve bizim üzerimizden hedeflerine varma amacına yönelik maksatlı haber ve karalamaların bir devamı niteliğinde olmakla birlikte Hükümeti yıpratmak için başvurdukları basit bir taktikdir. Bunun üzerinden İslam’a ve Müslümanlara zarar verilmesinden ve İslam düşmanlarına hizmet edecek tutumdan sakınmalarını tavsiye ediyoruz.

Masa başı yalan ve karalama ahlaklarından bir türlü vazgeçmediler

Bu güne kadar Fethullah Gülen Hoca başta olmak üzere birçok üst düzey ve yerel sorumlularına bu tutumlarının İslami olmadığı hususundaki mesajımızı iletmişizdir. Buna rağmen kendileri dışındaki tüm İslami grup ve çevreleri hedefine koyan bu camia, bize yönelik aleyhte yaptığı masa başı yalan ve karalama ahlaklarından bir türlü vazgeçmediler.

Bize yönelik yaptıkları bu yalan ve iftiralarını Allah’a havale ediyoruz

Bize yönelik bu tavırlarını sürdürmeleri durumunda Fethullah Gülen Hoca başta olmak üzere tüm yetkililerinin ağır bir vebal altında olacaklarını ve dünya da olmazsa bile ahirette bunun altından kalkamayacakları inancındayız. Bize yönelik yaptıkları bu yalan ve iftiralarını Allah’a havale ediyoruz.

Davamızın sonu Allah’a hamd etmektir.

HİZBULLAH BASIN BÜROSU"http://yesrip.com/haber.php?id=8146